Sa oled siin

Eesti suursaadik Singapuris Riho Kruuv andis üle volikirja

23. November 2016 - 13:17

Eesti suursaadik Singapuris Riho Kruuv andis täna president Tony Tan Keng Yamile üle volikirja. Suursaadik Kruuv resideerib Indias New Delhis.

Suursaadik Kruuv ja president Tony Tan tõdesid volikirja üleandmisele järgnenud tseremoonias, et Eesti ja Singapuri suhted on viimastel aastatel kiiresti edasi arenenud. Kruuv tõi sealjuures esile majanduskoostöö tähtsuse. „Eesti soov on pakkuda Singapuri ja teiste Aasia riikide investoritele Põhja-Euroopas võimalusi turgude hõivamiseks ja teenindamiseks. Seda soodustab meie digitaalse taristu kõrge tase ja ettevõtjasõbralik majanduskeskkond,“ sõnas suursaadik Kruuv ning lisas, et ootab Singapuri ettevõtjate delegatsiooni tutvuma Eesti pakutavate võimalustega.

Suursaadik tõi välja, et majandussuhete arendamisse annavad suure panuse ka Eesti aukonsul ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindaja Singapuris. President lubas omalt poolt toetada kahe maa majandussuhete edasiarendamist, sealjuures EL ja Singapuri vahelise vabakaubandusleppe jõustamist.

President Tony Tani sõnul on Eesti Singapurile oluline partner ning nad on huvitatud kõigest, mida Eesti on saavutanud e-valitsemise ja küberturvalisuse alal ning suursaadik Kruuv kinnitas valmisolekut tihendada Singapuriga suhteid neis valdkondades veelgi. Kruuv tänas Singapuri ka Eesti kodanikele õppimisvõimaluste pakkumise eest ning kutsus omakorda Singapuri üliõpilasi õppima Eesti kõrgkoolidesse, ennekõike IT erialadele.

Suursaadik Kruuv on sündinud 1972. aastal Tartus. Ta on lõpetanud bakalaureuseõpingud Tartu Ülikoolis 1995. aastal rahanduse ja panganduse erialal ning 1996. aastal Eesti Diplomaatide Kooli. 2003. aastal omandas Kruuv magistrikraadi George Masoni ülikoolis rahvusvahelise kaubanduse ja poliitika erialal. Riho Kruuv töötab välisministeeriumis alates 1996. aastast, mil ta asus tööle raamatupidamise osakonna eelarve- ja ökonoomika büroo direktorina. Aastatel 1997–1999 töötas ta asekantslerina haldus- ja finantsküsimustes, 1999–2004 diplomaadina suursaatkonnas Washingtonis ja 2004–2006 ministeeriumi juhtkonna nõunikuna arendusküsimustes. Aastatel 2006–2007 jätkas Riho Kruuv välismajanduse ja arengukoostöö osakonna energeetika ja keskkonna büroo direktorina, 2007–2009 relvastus- ja strateegilise kauba kontrolli büroo direktorina ning 2009–2013 juhtis ta asjurina suursaatkonda Ottawas. Alates 2013. aasta suvest töötas Riho Kruuv poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja relvastuskontrolli büroo nõunikuna ning 2016. sügisel alustas tööd suursaadikuna Indias.

Galerii: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576729...

Lisainfo:
Sten Juur
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
5824 6622
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.