Sa oled siin

Eesti andis Euroopa Nõukogu eesistumise üle Küprosele

22. November 2016 - 16:11

Täna andis välisminister Jürgen Ligi Strasbourgis Euroopa Nõukogu eesistumise üle Küprose välisministrile Ioannis Kasoulidesele.

"Keskendusime oma eesistumisel inimõigustele ja õigusriigile internetis, soolisele võrdõiguslikkusele ja lapse õigustele. Meie saatus oli Türgi riigipöördekatse eesistumise ajal ja reageeringud sellele, ning terrorism Euroopas,” märkis välisminister Ligi oma sõnavõtus Euroopa Nõukogu ministrite asemike kohtumisel.

"Nii Eestile kui Euroopa Nõukogu ministrite komiteele jääb südameasjaks olukord Ukrainas. Töötame selle nimel, et leida rahumeelne lahendus kriisile ning taastada Ukraina territoriaalne terviklikkus,” lisas Ligi.

Jürgen Ligi avaldas heameelt, et digivaldkond on Eesti eesistumise ajal teenitud tähelepanu saanud. Inimõigustest ja õigusriigist internetis rääkides rõhutas minister Ligi Euroopa Nõukogu ja ettevõtete koostöö olulisust kaitsmaks kõigi vabadusi ja turvalisust digiajastul. „Samas tuleb olla ettevaatlikud, et mitte minna ülereguleerimise, sekkumise ja interneti kontrollimise teed,” lisas Ligi.

Teatepulka üle võttes tunnustas Küprose välisminister Ioannis Kasoulides Eesti edukat eesistumist ning kinnitas, et Eesti eesistumise peateemadega tegelemine jätkub ka Küprose eesistumise ajal.

Eesti oli Euroopa Nõukogu 47 liikmesriigi eestkõneleja käesoleva aasta maist novembrini. Eesti võttis eesistumise üle Bulgaarialt ning andis edasi Küprosele. Eesti esimene eesistumine Euroopa Nõukogu ministrite komitees toimus 1996. aastal.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157676840...

 

Lisainfot:
Maria Belovas
välisministeeriumi avalike suhete osakond
516 0043
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.