Sa oled siin

 

Oma reise planeerides soovitame nii välisriiki sisenemise kui seal viibimise tingimused oma planeeritava reisi tegevusest lähtuvalt üle täpsustada külastatava riigi esindusest või selle riigi muust ametlikust allikast.

Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Venemaa

Viimati uuendatud: 
31.01.2017

Vältimaks võimalikke sekeldusi, reisige targalt ja tutvuge 4 R soovitustega:

 

lugege läbi reisiinfo

sõlmige reisikindlustus

registreerige oma reis

kontrollige reisidokumendi kehtivust

 

TÄHELEPANUKS

 
 
Reisides Venemaale soovitame varuda lisaaega seoses tugevdatud turvakontrolliga lennujaamades ja rongijaamades.
Välisministeerium ei soovita külastada Tšetšeeni Vabariiki, Ingušeetiat ja Dagestani. Ettevaatlik tuleks olla Kabardi-Balkaaria, Adõgee Vabariigis ja Põhja-Osseetias. Teatud Venemaa Föderatsiooni piirkonnad ja linnad on välismaalastele suletud, nende piirkondade külastamiseks tuleb eelnevalt hankida vastavailt ametivõimudelt eriluba.
Otstarbekas on kanda endaga kaasas passi või passi kehtiva viisalehe koopiat. Lähtuvalt Venemaa Föderatsiooni seadusandlusest on politseitsatöötajatel õigus kontrollida dokumente ja välismaalase riigis viibimise õigsust. Tegemist on regulaarse ja rutiinse kontrolliga tänavatel, metroosissekäikude juures ja rahvarohketes kohtades.
Õigeaegset väljasõitu takistavate asjaolude korral tuleb pöörduda koheselt lähimasse siseasjade passi- ja viisaosakonda ja olukorda kinnitada vastava tõendiga, näiteks ootamatut haigestumist arstitõendiga; autode rikkeid, röövimisi, avariisid, dokumentide kadumisi politsei tõendiga. Viisarežiimi rikkumise korral võidakse välismaalane kinni pidada, karistada rahatrahviga ja ta kohtuotsusega maalt välja saata.
 
Autoga reisijad

Sõidukiga piiri ületada saavad inimesed kolmes maanteepiiripunktis: Narva, Luhamaa ning Koidula piiripunktis. Eelnevalt saab endale broneerida interneti või telefoni teel piiriületuseks sobiva aja. Seda saab teha:
• veebiaadressidel www.eestipiir.ee või www.estonianborder.eu
• helistades broneerimiskeskuse telefoninumbril +372 6 989 192
 
Lennukiga reisijad

Venemaa Föderatsiooni lennujaamades kehtib vedelike vedamise keeld käsipagasis. Keeld puudutab kõiki vedelikke olenemata pakendi (konteiner, tuub jne) suurustest, sealhulgas ka alla 100ml pakendid (näiteks isiklikuks tarbeks kasutatav kosmeetika, hügieenivahendid jne). Kui lendu alustatakse Venemaa lennujaamast või tehakse ümberistumine teisele lennule Venemaa lennujaamas tuleb kõik vedelikud paigutada äraantavasse pagasisse.
Erandina võib käsipagasis vedada ravimeid, spetsiaalset dieet- ja imikutoitu (sealhulgas lennu ajaks vajalik kogus rinnapiima). Kõik vedelikud peavad läbima kohustusliku kontrolli.
 
Kasulikud lingid:
Venemaa reisiinfo
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 
Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Venemaale reisimiseks viisat.  Viisat saab taotleda Vene saatkonnast Tallinnas, konsulaatides Tartus ja Narvas või Vene viisakeskusest Tallinnas.
 
Juhime tähelepanu sellele, et Venemaal on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike  koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium sisenemistingimuste õigsuse ega nendest tekkinud kahjude eest. 
 
Täiendavate küsimuste korral pöörduge palune:
 
Venemaa saatkond Eestis
Pikk 19, 10133 Tallinn
Te: (+372) 6464 166
Faks: (+372) 6464 130
E-mail: konsotdest@neti.ee
http://estonia.mid.ru/web/estonia_ee/vene-saatkond

Venemaa viisakeskus Tallinnas
Pardi 12, 10151Tallinn
Tel: (+372) 6181 266
Faks: (+372) 6181 272
E-mail: info@ifs-estonia.com
E-R: 9.00 – 17.00
 
Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.
 
Välismaalase passi omanikel palume riiki sisenemise tingimused üle kontrollida Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonnast Tallinnast või Venemaa viisakeskusest.
 
Transiidiviisa annab välismaalasele õiguse läbida Venemaa Föderatsiooni territooriumi tingimusel, et ükski läbisõit ei kesta üle kolme päeva. Viisataotlejalt nõutakse sõidudokumentide (piletite) koopiaid kogu marsruudi kohta ning sihtriigi passi või viisat.
Lennujaama transiidiviisa nõudest on vabastatud välismaalased, kes ei lahku lennujaama transiiditsoonist ning nende järgmine lend toimub vähem kui 24 tunni jooksul. Kui on vajalik lennujaamade vaheline transport või muul põhjusel lahkumine transiiditsoonist või järgmine lend on Venemaa siselend (sh Valgevenesse), on transiitviisa vajalik.
Erandina saavad viisavabalt Venemaale siseneda kindlatest sadamatest kruiisireisijad, kes ei viibi Venemaal kauem kui 72h. Viisavabad sadamad on:
• Suursadam Peterburis (Большой порт; Санкт-Петербург)
• Reisisadam Peterburis (Пассажирский порт; Санкт-Петербург)г)
• Vladivostoki sadam (Владивосток; Приморский край)
• Viiburi sadam (Выборг; Ленинградская область)
• Kaliningradi sadam (Калининградская область)
• Korsakovi sadam (Корсаков; Сахалинская область)
• Novorossiiski sadam (Новороссийск; Краснодарский край)
• Sotši sadam (Сочи; Краснодарский край)
Täpsem info: http://www.visitrussia.com/visas/visafreeentry.htm
 
Kõik Venemaale reisivad välismaalased peavad täitma inglise või vene keeles migratsioonikaardi. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti tuleb endaga kogu aeg kaasas kanda. Kaarti vajate maale sisenemisel ning oma Venemaal viibimisest teavitamisel (end. ajutise viibimise registreerimine). Lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.
Välismaalaste ja kodakondsuseta isikute migratsiooniarvestuse seadus.
Venemaale ajutiselt sõitnud välismaalasel, kes viibib riigis üle 7 tööpäeva, tuleb oma viibimisest teavitada kohalikku migratsiooniameti üksust. Ka alaliselt Venemaal elav välismaalane peab oma pikemast kui 7 päevasest viibimisest mitte elukohajärgses Venemaa territoriaalüksuses teavitama kohalikku migratsiooniametit.
Kui välismaalane peatub Venemaal olles hotellis, sanatooriumis või muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohalikku migratsiooniteenistuse üksust teavitama nimetatud majutusasutus. Sellisel juhul teavitatakse välismaalase viibimisest Venemaal ka juhul, kui isik viibib Venemaal alla 3 päeva.
Kui välismaalane ei ela hotellis ega muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohaliku migratsiooniteenistuse üksust teavitama kutsuja. Selleks tuleb kutsujale esitada reisidokument, viisa ning migratsioonikaart. Kutsujaks võib olla ükskõik milline Vene kodanik või juriidiline isik. Kutsuja täidab vormikohase ankeedi ning esitab selle välismaalase saabumisest 3 tööpäeva jooksul kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saadab sinna kohaliku postiasutuse kaudu.
Kui kutsuja ei saa mõjuvatel põhjustel ise välismaalase saabumisest teavitada, võib välismaalane ise oma saabumisest teavitada kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saata kohaliku postiasutuse kaudu, lisades selleks kutsuja kirjaliku nõusoleku.
Kohalik migratsiooniteenistuse üksus või postiasutus kontrollivad ankeedi täitmise õigsust ning teevad koheselt ankeedi ärarebitavale osale märke teate vastuvõtmise kohta. See märge ankeedi ärarebitaval osal on kinnituseks, et välismaalane on täitnud kohustuse teavitada enda Venemaale saabumisest tema arvele võtmiseks. Märkega ankeedi osa jääb kuni välismaalase riigist lahkumiseni välismaalasele, mida tuleb koos passi või passi koopiaga ja migratsioonikaardiga endaga alati kaasas kanda.
Välismaalase riigist lahkudes tuleb kätte jäänud ankeedi osa anda kutsujale, kes on kohustatud selle viima kohalikku migratsiooniteenistuse üksusse, et välismaalane arvelt maha võetaks.

ESINDUSED

Saatkonnad

Eesti Vabariigi Suursaatkond Moskvas
Suursaadik Arti Hilpus
google maps icon
Malõi Kislovski 5
125 009 Moscow
+7 495 737 36 40
+7 495 737 36 46

Konsulaartalitus
Kalašnõi pereulok 8
Moskva
tel. +7 495 737 36 48
faks +7 495 691 10 73
e-mail: Consulate.Moskva@mfa.ee

Eesti Vabariigi Peakonsulaat Peterburis
Peakonsul Jaanus Kirikmäe
google maps icon
Bolšaja Monetnaja 14
197101 Sankt Peterburg
+7 812 702 0920
+7 812 702 0927
Peterburi Peakonsulaadi Pihkva Talitus
Talituse direktor Katrin Kanarik
google maps icon
Narodnaja 25
180016 Pskov
+7 8112 725 380
+7 8112 725 381

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.