Sa oled siin

 

Oma reise planeerides soovitame nii välisriiki sisenemise kui seal viibimise tingimused oma planeeritava reisi tegevusest lähtuvalt üle täpsustada külastatava riigi esindusest või selle riigi muust ametlikust allikast.

Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Luksemburg

Viimati uuendatud: 
26.01.2017

Vältimaks võimalikke sekeldusi, reisige targalt ja tutvuge 4 R soovitustega:

 

lugege läbi reisiinfo

sõlmige reisikindlustus

registreerige oma reis

kontrollige reisidokumendi kehtivust

 

TÄHELEPANUKS

 

  • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa Liidu piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
  • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
  • Kui reisite Euroopa Liidu riikides autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.
 
Kasulikud lingid:
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 

Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburgil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Luksemburgi saatkonda:

Luksemburgi saatkond Tšehhis
Apolinarska 9/439, 128 00 Praha 2
Tel: (+420) 2 5718 1800
Faks: (+420) 2 5753 2537
E-mail: prague.amb@mae.etat.lu
http://prague.mae.lu/fr

Luksemburgi aukonsul Eestis
Hr Vahur Kraft
Hobujaama 4, 15068 Tallinn
Tel: (+372)  6283 210
Faks +372) 6283 201
E-mail: vahur.kraft@nordea.com

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatutTravel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

ESINDUSED

Saatkonnad

Suursaadik Gert Antsu
Resideerib Kiievis, Ukrainas

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Luxembourgis
Hr. Alexis (Lex) Thielen
google maps icon
10 Rue Willy Goergen
L-1636 Luxembourg
+352 26 260 202
+352 26 260 226

Postiaadress:

B.P. 679
L-2016 Luxembourg
Grand Duchy of Luxembourg

Konsulaarpiirkond: Luksemburgi Suurhertsogiriik

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.