Sa oled siin

 

Oma reise planeerides soovitame nii välisriiki sisenemise kui seal viibimise tingimused oma planeeritava reisi tegevusest lähtuvalt üle täpsustada külastatava riigi esindusest või selle riigi muust ametlikust allikast.

Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Iraak

Viimati uuendatud: 
03.02.2017

Vältimaks võimalikke sekeldusi, reisige targalt ja tutvuge 4 R soovitustega:

 

lugege läbi reisiinfo

sõlmige reisikindlustus

registreerige oma reis

kontrollige reisidokumendi kehtivust

 

TÄHELEPANUKS

 
Välisministeerium soovitab tungivalt vältida reisimist Iraaki, kuna riigis valitseb väga ebastabiilne olukord ja välisriikide kodanike julgeoleku suhtes puudub igasugune garantii. Eriti pinev on olukord Ramadi, Fallujah in Anbari, Ninewahi ja Salah-ad-Dini provintsides, kus on esinenud ka inimrööve. Vältida tuleks kõiki massikogunemisi ja rahvarohkeid paiku.
 
Eestil  puudub Iraagis välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda  kohapeal olevate teiste Euroopa Liidu liikmesriikide reisiinfo ja reisihoiatustega.
 
Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 
Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik reisimiseks Iraaki viisat.
 
Juhime tähelepanu sellele, et Iraagil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike  koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.
 
Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iraagi saatkonda:
 
Iraagi saatkond Soomes
Lars Sonckin tie 2, 00570 Helsingi
Tel: (+358 9) 6818 8742
E-mail: info@iraqiembassy.fi
http://mofamission.gov.iq/en/Finland
 
Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatutTravel Information Manual´i (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

 

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.