Sa oled siin

 

Oma reise planeerides soovitame nii välisriiki sisenemise kui seal viibimise tingimused oma planeeritava reisi tegevusest lähtuvalt üle täpsustada külastatava riigi esindusest või selle riigi muust ametlikust allikast.

Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

India

Viimati uuendatud: 
08.02.2017

Vältimaks võimalikke sekeldusi, reisige targalt ja tutvuge 4 R soovitustega:

 

lugege läbi reisiinfo

sõlmige reisikindlustus

registreerige oma reis

kontrollige reisidokumendi kehtivust

 

TÄHELEPANUKS


Indias reisides tuleb valmis olla kõrgest õhutemperatuurist ja tugevast õhusaastatusest tingitud terviseprobleemide tekkeks. Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav.
Vaata India õhusaaste kohta siit.

Alates 9.11.2016 keelustas India valitsus 500 ja 1000 ruupia kupüüride kasutamise. Soovitame vältida kehtetute kupüüride vastu võtmist ja jälgida ametlikke teadaandeid kehtetute rahatähtede ümber vahetamise osas

Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud, pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks. Seejärel võtke ühendust Eesti Vabariigi Suursaatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks. Lisaks tuleb saada ka väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

TURVALISUS

Naistel tuleb üksi ja ilma meessaatjateta Indias reisides olla väga ettevaatlik, sest riigis esineb naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda.
Indias võib esineda terroristlikke rünnakuid, viimasel ajal on ka meedias avaldatud seisukohti, et oht Daeshi rünnakuteks Indias on suurenenud. Seni on esinenud suunatud rünnakuid välismaalaste vastu Mumbais, New Delhis, Jaipuris, Faizabadis, Varanasis, Lucknows ja Hyderabadis.
Ohust tulenevalt on soovitav vältida suuremaid demonstratsioone ja festivale ning muid rahvakogunemisi nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühal (26 jaanuar), iseseisvuspäeval (15 august) ning ramadaani, eid’i  ja diwal´i ajal. Kindlasti tuleks jälgida kohalike ametivõimude korraldusi ning võimalusel kohapealset meediat.
Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.
Pinged Andhra Pradeshis ja Karnataka osariikides on põhjustanud piirkondades vägivalda. Välisministeerium soovitab olla nendes piirkondades eriti ettevaatlik ja vältida rahvarohkeid kogunemisi.
Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel jäävates Gujarati, Punjabi ja Rajasthani osariikides ning inimröövide ja vägivalla tõttu ei ole soovitav külastada Arunachal Pradesh, Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Tripura osariike.
Monsuuniperioodil (tavaliselt maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid, mistõttu tuleb olla ettevaatlik nii maapiirkondades kui ka suurlinnades reisimisel. Soovitav enne maapiirkondade külastamist, täpsustada läbipääsuteid ja kohalike olude olukorda.

LIIKLUS

Indias on vasakpoolne liiklus. Auto- või mopeedijuht peab alati kaasas kandma rahvusvahelist juhiluba. Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad. Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus, teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav või puudulik. Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga. Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid
Veenduge, et turistidele transpordi- jm teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid. Oma teenuseid pakuvad Indias ka mitmed rahvusvahelised autorendifirmad nagu Avis, Budget, ja Autoriders International Limited. Laialdaselt pakutakse võimalust rentida auto ka koos juhiga. Kui kasutate antud võimalust, veenduge et juht on kursis piirkonnaga mida plaanite külastada.

 
Kasulikud lingid:
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 
Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Indiasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel.
 
Juhime tähelepanu sellele, et Indial on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium sisenemistingimuste õigsuse ega nendest tekkinud kahjude eest.
 
Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse India saatkonda:
 

India saatkond Soomes
Kulosaarentie 32, 00570 Helsinki
Tel: (+358 9) 2289 910,
Fax : (358 9) 6221 208
E-mail: indianembassy@indianembassy.fi
www.indianembassy.fi

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.
 
Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodes vt. www.incredibleindia.org.

 

ESINDUSED

Saatkonnad

Eesti Vabariigi Suursaatkond New Delhis
Suursaadik Riho Kruuv
google maps icon
C15, Malcha Marg, Chanakyapuri
110 021 New Delhi
+91 11 4948 8650

Vastuvõtt eelregistreerimisel E-R ajavahemikus 10:00 kuni 13:00. Registreerida saab e-maili teel aadressidel Embassy.New-Delhi@mfa.ee ja telefonitsi numbril +91 11 4948 8650

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Mumbais
Sunil Khanna
google maps icon
Unit No. 404/405, 'A' Wing, 4th Floor, Plot No. 36C
36 Turner Road, Bandra West
400050 Mumbai
+91 22 26517711, +91 22 26517722, +91 22 26517733
+91 22 26517700

Konsulaarpiirkond: Maharashtra, Gujarat ja Goa osariik

Eesti Vabariigi aukonsul Bangalores
Pravin Kumar Goenka
google maps icon
No.6, M.G.Road, Mittal Towers
Block 'B'- 809
560001 Bangalore
+918025580081
+918025583351

Konsulaarpiirkond: Karnataka osariik

Eesti Vabariigi aukonsul Chennais
Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam
google maps icon
No 15, 4th Street, Abhiramapuram
600018 Chennai
+ 91 44 24985050

Konsulaarpiirkond: Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradeshi ja Telangana osariigid

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.