Sa oled siin

 

Oma reise planeerides soovitame nii välisriiki sisenemise kui seal viibimise tingimused oma planeeritava reisi tegevusest lähtuvalt üle täpsustada külastatava riigi esindusest või selle riigi muust ametlikust allikast.

Juhime tähelepanu sellele, et igal riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid igal ajal ning seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Belgia

Viimati uuendatud: 
26.01.2017

Vältimaks võimalikke sekeldusi, reisige targalt ja tutvuge 4 R soovitustega:

 

lugege läbi reisiinfo

sõlmige reisikindlustus

registreerige oma reis

kontrollige reisidokumendi kehtivust

 

TÄHELEPANUKS

 

Terroriohu tõttu on Belgia ametivõimud kehtestanud Brüsseli regioonis terroriohu hinnanguks kolmanda taseme neljaastmelisel skaalal.  Välisministeerium soovitab Belgiasse reisides olla ettevaatlik ning järgida täpselt kohalike ametivõimude korraldusi.
Reisimisel Belgiasse või läbi Belgia Prantsusmaale võib Belgia poolt 23.02.2016 kehtestatud ajutise piirikontrolli tõttu  ette tulla viivitusi. Kindlasti tuleb reisil viibides kaasas kanda reisimiseks sobivat isikut tõendavat dokumenti (pass või ID-kaart).

  • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa Liidu piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
  • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
  • Kui reisite Euroopa Liidu riikides autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.
Kasulikud lingid:
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 

Eesti kodanikule on Belgiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgial on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Belgia saatkonda:

Belgia saatkond Helsingis
Kalliolinnantie 5, 00140 Helsinki
Tel: (+358) 9 170 412
Faks: (+358) 9 628 842
E-mail: Helsinki@diplobel.fed.be
http://finland.diplomatie.belgium.be

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

 

ESINDUSED

Saatkonnad

Eesti Vabariigi Suursaatkond Brüsselis
Suursaadik Lembit Uibo
google maps icon
Rue Guimard 11/13
B-1040 Brussels
+32 2 779 07 55
+32 2 779 28 17

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Antwerpenis
Antoine (Tony) Vuylsteke
google maps icon
Azalealei 30
2540 Hove
+32 3 322 9061

Konsulaarpiirkond: Flandria regioon

Aukonsuli büroo on suletud 1. maist kuni 9. juunini.

Eesti Vabariigi aukonsul La Louvière'is
Alain Van Bellingen
google maps icon
Rue Boucquéau 13
B.7100 La Louvière
+32 64 541 247
+32 64 541 248

Konsulaarpiirkond: Valloonia regioon

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.