Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.03.2017 - 26.03.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 20. Märts 2017

20.-22.03 on eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas eesistumiseelsel visiidil Albaanias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Maasikal on plaanis kohtumised Albaania asevälisministri Odeta Barbullushi ja eurointegratsiooni ministri Klajda Gjoshaga ning Bosnia ja Hertsegoviina asevälisministri Josip Brkići ning Euroopa integratsiooni direktoraadi direktori Edin Dilberovićiga. Kohtumistel on kõne all Eesti ELi eesistumine ja selleks valmistumine, laienemine, Brexit ja transatlantilised suhted.

22.-29.03 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Ameerika Ühendriikides. 22. märtsil osaleb välisminister globaalse Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel. 28. märtsil osaleb Mikser Balti riikide välisministrite kohtumisel USA välisministri Rex Tillersoniga. Kohtumisel arutatakse transatlantilise koostöö edendamist, julgeolekuolukorda Euroopas, NATO tulevikku ja võitlust terrorismiga ning küberkoostööd.

Nädalase visiidi käigus on Mikseril samuti kavas kohtuda koos oma Balti kolleegidega USA presidendi julgeolekunõuniku H. R. McMasteri, Esindajatekoja spiikri Paul Ryani ja Senati välisasjade komitee esimehe senaatori Bob Corkeri ja aseesimehe Ben Cardiniga. Lisaks kohtub välisminister Mikser mitme senaatoriga, kellega arutatakse transatlantilisi suhteid, julgeolekuolukorda Euroopas ja selle naabruses ning küberjulgeolekuga seonduvat.

Viisidi raames osaleb välisminister Heritage Foundation´i ümarlaual USA administratsiooni ametnikega, mis keskendub julgeolekupoliitikale ja Venemaa mõjutustegevusele Euroopas. Välisminister peab ka loengu Georgetowni ülikooli tudengitele ning osaleb Euroopa Liidu esinduse poolt korraldatud Rooma Lepingu 60. aastapäevale pühendatud vastuvõtul. Minister kohtub ka Maailmapanga kõrgete esindajatega.

22.03 avab välisministeeriumi kantsler Rainer Saks Eesti aukonsulaadi Leedus Šiauliais. 23. märtsil kohtub Saks Vilniuses Leedu asevälisministri Darius Skusevičiusega, energeetikaministeeriumi aseministri Egidijus Purlysega ning Leedu välisministeeriumi kantsleri Jūratė Raguckienėga. Kohtumistel arutatakse piirkonna julgeolekuolukorda ning idapartnerlust.

23.03 peab välisministeeriumi konsulaarabi büroo lauaülem Silvar Laanemäe Tallinna Kesklinna Noortekeskuses loengu „Reisi targalt“, kus ta tutvustab välisministeeriumi uut kodulehte (reisitargalt.vm.ee) ning vastab küsimustele välismaale tööle ja õppima asumise riskide ning ohtude kohta.

24.03 toimub välisministeeriumi suures pressisaalis väliskaubanduse ümarlaud. Ümarlaual annavad kaubandusega tegelevad välisministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ametnikud ülevaate USA kaubanduspoliitikast, Eesti EL eesistumise kaubandusteemadest ning e-kaubanduse arengutest.

Kultuurisündmused välisriikides:

21.-27.03 linastuvad Viinis rahvusvahelisel filmifestivalil „LET’S CEE“ Anu Auna mängufilm „Polaarpoiss“ ja Meelis Muhu dokumentaalfilm „Täna mängime sõda“. Festivalil esitletakse ka PÖFFi poolt koosatud Eesti lühifilmide programmi. Linastustele järgneb arutelu filmitegijatega. Lisainfo: http://www.letsceefilmfestival.com/

21.03 toimub Ankara Kaasaegse Kunsti keskuses kontsert, kus musitseerivad tšellist Andreas Lend ja pianist Hande Dalkılıç. Lisainfo: http://csm.cankaya.bel.tr/event/212/Viyolonsel-ve-Piyano-Resitali

21.03 linastub Lõuna-Prantsusmaal, Aubagne´i Rahvusvahelisel Filmifestivalil (20.-25.03) lühifilmi kategoorias Heta Jäälinoja 2016. aastal valminud animafilm „Penelope“.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.