Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.02.2017 - 26.02.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 20. Veebruar 2017

20.02 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Montenegros, kus ta kohtub Montenegro presidendi Filip Vujanovići, peaministri Duško Markovići, välisministri Srdjan Darmanovići, Euroopa asjade ministri Aleksandar Andrija Pejovići ja parlamendi spiikri Ivan Brajovićiga. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Montenegro suhteid, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist, ELi ja NATO laienemist, julgeolekuolukorda, rände küsimust ja transatlantilisi suhteid.  

20.02 kohtub Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise eest vastutava ministri David Davisega. Kohtumisele järgneb pressikonverents.

20.02 tutvustab Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil Eesti seisukohti Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumisega kaasnevate mõjude kohta ja annab ülevaate Eesti ELi Nõukogu eesistumise prioriteetidest üldasjade nõukogu valdkonnas.

21.02 toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja välisministeeriumi koostöös üritus sarjast „Hommikukohv suursaadikuga“, mille raames kohtuvad ettevõtjad Eesti suursaadikuga Taanis Märt Volmeriga. Suursaadik annab ülevaate Taani majanduslikust ning poliitilisest olukorrast, tutvustab võimalusi, kuidas saab saatkond pakkuda tuge Taanist huvitatud või tegutsevatele Eesti ettevõtjatele, annab soovitusi ja jagab tähelepanekuid Taani ärikeskkonna ja -tavade kohta. Lisainfo: http://www.koda.ee/koolitused-uritused/koolitused/?id=26363

22.02 on Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas visiidil Vilniuses, kus tal on kohtumised asevälisministrite Albinas Zananavičiuse ja Darius Skusevičiusega, samuti kaitseminister Raimundas Karoblise, välisministeeriumi Euroopa osakonna direktori Audra Plepytė ja Leedu parlamendi Euroopa asjade komisjoniga. Kohtumistel on kõne all Eesti ELi eesistumine ja selleks valmistumine, idapartnerlus, transatlantilised suhted, laienemine, Brexit ja teised aktuaalsed välispoliitilised teemad.

23.02 toimuvad Tallinnas poliitilised konsultatsioonid Iraaniga. Eesti delegatsiooni juhib poliitikadirektor Paul Teesalu. Kohtumisel arutatakse Eesti-Iraani suhteid, võimalusi omavaheliseks majanduskoostööks, olukord Lähis-Ida piirkonnas ja välispoliitilist olukorda laiemalt. Iraani delegatsiooni juhib Iraani välisministeeriumi Põhja- ja Ida-Euroopa osakonna peadirektor Mahmoud Bariman

24.02 osaleb välisminister Sven Mikser Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidulikul kontserdil ja vastuvõtul.


Kultuurisündmused välisriikides:

20.02 toimub Peterburi Riiklikus Konservatooriumis Aare Tammesalu  meistriklass noortele heliloojatele "Moodsad tšellomängu tehnikad"  ning Tobiase Keelpillikvarteti kontsert.

21.02 tähistatakse Eesti Vabariigi 99. aastapäeva Tobiase Keelpillikvarteti kontserdiga Peterburi Jaani kirikus. Kvartett koosseisus Maano Männi (viiul), Terje Männi (viiul), Toomas Nestor (viola) ja Aare Tammesalu (tšello) esitab Rudolf Tobiase, Arvo Pärdi ja Pjotr Tšaikovski  heliloomingut.

22.02 avatakse Peeter Lauritsa fotonäitus „Sugupuu“ Eesti saatkonnas Helsingis. Näitus on kokku pandud kunstniku viimase 20 aasta töödest ning on kummarduseks Eesti metsadele. Näitus saatkonnas jääb avatuks 23.02-30.06.

22.02 toimub Londonis Püha Bartholomeuse kirikus Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsert. Esinevad sopran Mirjam Mesak ja pianist Kristiina Rokashevich.

23.02-05.03 linastuvad Eesti mängufilmid Islandil toimuval filmifestivalil Stockfish. Festivali programmi osutusid valituks kaks eelmisel aastal valminud mängufilmi:  Vallo Toomla „Teesklejad“ ning Kadri Kõusaare „Ema“. Lisainfo: http://stockfishfestival.is/en/program-announcement-2/

24.02 tähistatakse Helsingis Eesti iseseisvuspäeva. Malmi kalmistul toimub austusavaldus ja pärgade asetamine Soome vabaduse ja Eesti au eest langenud Soomepoistele, millele järgneb jumalateenistus Alppila kirikus. Samuti toimub pärgade asetamine Eesti Vabadussõjas langenud Soome vabatahtlike mälestusmärgi jalamile Vanakiriku pargis ja pidulik koosviibimine Eesti Majas. 27. veebruaril toimub iseseisvuspäeva vastuvõtt saatkonnas.

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.