Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (17.04.2017 - 23.04.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 17. Aprill 2017

18.04-19.04 toimuvad Kiievis Eesti ja Ukraina vahelised arengukoostöö ja humanitaarabi konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal.

18.04-19.04 viibib välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart äridelegatsiooniga visiidil Lõuna-Aafrika Vabariigis. Asekantsler Reinart kohtub ka LAVi väikeettevõtluse arendamise ministri Lindiwe Zuluga ning avab koos temaga äriseminari.

19.04 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Sloveenia riigisekretäri Sanja Štigliciga, kellega arutletakse Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise, EL tuleviku, Brexiti ning idapartnerluse teemadel. Lisaks kohtub Sloveenia riigisekretär  Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wireniga, kellega arutatakse Eesti ja Sloveenia suhteid, rändeküsimust, ELi laienemist ja julgeolekuolukorda.

20.04 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Portugali riigisekretäri Margarida Marquesiga. Kohtumisel räägitakse Eesti EL Nõukogu eesistumise, Euroopa Liidu tuleviku ja Brexiti teemadel.

20.04 toimuvad Minskis Eesti ja Valgevene välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Arutatakse Eesti ja Valgevene suhteid, koostööd majandus- ja kultuurivallas, arengukoostööd ning Valgevene ja ELi suhteid. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu. Valgevene delegatsiooni eesotsas on asevälisminister Oleg Kravchenko.

20.04 toimuvad Tallinnas Eesti ja Norra välisministeeriumi vahelised Euroopa Liidu teemalised  konsultatsioonid. Kohtumisel arutatakse Eesti ELi Nõukogu eesistumist, Brexiti läbirääkimisi, idapartnerlust, Norra finantsmehhanisme, koostööd Põhja-Balti piirkonnas ning kahepoolseid suhteid. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wiren, Norra delegatsiooni juhib Norra välisministeeriumi ELi osakonna peadirektor Niels Engelschiøn.

21.04 kohtub välisminister Sven Mikser Kanada parlamendidelegatsiooniga, kellega arutatakse Eesti eesistumise prioriteete, Eesti-Kanada suhteid ja julgeolekuolukorda.

21.04 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee Tööandjate rühma president Jacek Krawczykiga, kellega arutatakse Eesti eesistumise prioriteete, e-valitsemist ja e-teenuseid.

21.04 toimuvad Tallinnas Eesti ja Horvaatia välisministeeriumi vahelised Euroopa Liidu teemalised  konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wiren, Horvaatia delegatsiooni juhib Horvaatia välisministeeriumi Euroopa asjade asekantsler Zrinka Ujević. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Horvaatia suhteid, Brexitiga seonduvat, ELi laienemist ja idapartnerluse küsimust ning rändetemaatikat. Horvaatia asekantsler kohtub ka Eesti eriesindajaga Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikaga.

Kultuurisündmused välisriikides:

19.-25.04 toimub Valgevenes Põhja- ja Baltimaade filmifestival „Northern lights 2017“. Festivaliprogrammis linastuvad Kadri Kõusaare mängufilm „Ema“ 24.aprillil  Minskis  ja 25.aprillil Vitebskis ning Vladimir Loginovi dokumentaalfilm „Sipelgapesa“ 21. aprillil Vitebskis ja 22. aprillil Minskis. Lisainfo https://www.northernlightsff.com/en

19.-20.04 annab ansambel Hortus Musicus Andres Mustoneni juhatusel kaks kontserti Petlemmas. Kontserdid Petlemma Rahu Keskuses ja Petlemma Ülikoolis  toimuvad „Haapsalu päevade“ programmis  ning  märgivad sõpruslinnade Haapsalu ja Petlemma koostööd. Lisainfo: http://visitpalestine.ps/pec-events/concert-peace-hortus-musicus-ensemble/

22.04 tähistab Rootsi Eestlaste Liit oma 60. juubelit. Juubelipidustuste programmis on rahvusvaheline konverents „Security Challenges of the Baltic Sea Region: Historical Perspectives and The Way Forward“, kus Eestist osalevad Marko Mihkelson ja Riina Kaljurand. Pidustused lõppevad piduliku galaga Stockholmi Norra Latinis, õhtu jooksul antakse välja kultuuripreemia ning muusikalist meeleolu loob Urmas Lattikase ansambel koosseisus Urmas Lattikas, Raul Vaigla, Kaire Vilgats ja Reigo Ahven. Lisainfo:   http://sverigeesterna.se/2017/03/16/balticsea/

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.